Vikend za zaborav Zmajeva: Bez pogotka i samo jedna asistencija
907

Učinak Zmajeva

Mirza HADŽIJUSUFOVIĆ
0
Fudbalski reprezentativci imali su jedan od slabijih vikenda. Bez pogotka, sa skromnom minutažom i samo jednom asistencijom (Zoran Krvžić). Vikend za zaborav - ukratko. Asmir Begović (Stoke City) - Asmir je za vikend odmarao, jer je Stoke ranije ispao iz FA kupa. Pottersi su ranije, sredinom prošle sedmice, savladali Everton 2:0, a Begović je ponovo bio na visini zadatka. Jasmin Fejzić (Aalen) - Ponovo presjedio na klupi duel svog kluba, te je jasno da je veoma daleko od ponovnog poziva u reprezentaciju BiH. Emir Spahić (Bayer Leverkusen) - Odigrao solidno poluvrijeme u duelu s Paderbornom, u kojem su Apotekari slavili u gostima s 3:0. Ipak, zamijenjen na odmoru zbog žutog kartona. Ognjen Vranješ (Gaziantepspor) - Odigrao dosta dobro 90 minuta u gostujućem remiju bez pogodaka protiv Karabukspora. Ustalio se u timu, nakon što je stigao u januaru. Ermin Bičakčić (Hoffenheim) - Hoffenheim pretrpio poraz kod Schalkea (1:3), a Ermin bio jedan od najboljih u gostujućem timu. Mensur Mujdža (Freiburg) - Presjedio na klupi domaći poraz od Werdera (0:1). Nakon što je zaigrao u Kupu nadali smo se da će priliku dobiti i u Bundesligi, ali ništa od toga na kraju. Toni Šunjić (Kuban) - Kuban danas od 16.00 sati igra protiv Mordovije iz Saranska. Avdija Vršajević (Hajduk) - Dobar nastup u gostujućem trijumfu protiv Osijeka (1:0). Miralem Pjanić (Roma) - Vučica samo remizirala u Chijevu, a Pjanić priliku za igru dobio u posljednjih 10-ak minuta. Izet Hajrović (Werder Bremen) - Presjedio na klupi gostujući trijumf kod Freiburga. Izet sve manje dobiva priliku za igru u Bremenu, te se već sada povezuje s odlaskom. Haris Medunjanin (Deportivo) - Nije bio u konkurenciji za tim, koji je kod kuće poražen od Seville (3:4). Senad Lulić (Lazio) - Još uvijek zbog povrede van terena. Anel Hadžić (Sturm) - Sturm nadigrao kod kuće Wolfsberger (2:0), a bh. univerzalac zamijenjen na poluvremenu. Sanjin Prcić (Rennes) - Dobio priliku od 66. minute u domaćem trijumfu nad Metzom (1:0). Muhamed Bešić (Everton) - Karamele nisu igrale ovog vikenda, a sredinom sedmice poražene kod Stokea. Bešić je taj duel presjedio na klupi. Tino Sušić (Hajduk) - Odigrao dobro u trijumfu nad Osijekom. Sejad Salihović (Hoffenheim) - Nije ulazio u igru u porazu od Schalkea. Zoran Kvržić (Spezia) - Ušao u 65. minuti u igru protiv Catanije, te asistirao. Spezia u gostima remizirala 2:2. Edin Višća (Istanbul Basaksehir) - Solidno odigrao 90 minuta u domaćem remiju bez pogodaka s Konyasporom. Edin Džeko (Manchester City) - City je ranije ispao iz FA kupa, te je odmarao za vikend. Vedad Ibišević (Stuttgart) - Stuttgart samo remizirao kod kuće protiv Herthe (0:0), te je ostao prikovan za dno Bundeslige. Ibišević dobio u posljednjih 20 minuta priliku za igru, ali nije uspio ništa značajnije napraviti. Mario Vranćić (Padreborn) - Presjedio na klupi domaći poraz od Bayera. Ervin Zukanović (Chievo) - Veoma dobar nastup u domaćem remiju protiv Rome (0:0). Zukanović sve bliže povratku u bh. selekciju. Milan Đurić (Cesena) - Cesena kod kuće remizirala (0:0) s Palermom, a potencijalni bh. reprezentativac odigrao solidno 90 minuta.