Rasprodati stadioni na startu MLS-a, Giovinco zaludio Kanađane
907

AMERIKA

S. T.
0
Počela je nova sezona profesionalne fudbalske lige u Americi, a čini se da svijet nikada ovoliko nije iščekivao šta će se dešavati na travnatim terenima preko bare. DC United i Montreal su otvorili dan u Vašingtonu, a slavio domaći tim (1:0) golom Arijete u 58. minutu. Toronto, možda i prvi favorit za titulu prvaka, lagano je savladao Vancouver u gostima, iako su domaći Whitecapsi poveli sa 1:0. Nakon toga su proradili Giovinco i Altidor, i riješili utakmicu u korist gostiju. Dallas i Houston su slavili kod kuće minimalnim pobjedama od 1:0, dok su u Filadelfiji i Portlandu viđeni dueli bez golova, samim tim i bez pobjednika. Toronto je „spakovao“ strašan tim za uslove MLS-a, pozadi komanduje Stiven Coldvell, u vezi su iskusni Bradley i Šejru, dok su Altidor i Giovinco zaduženi za realizaciju. Tako je i bilo protiv Vankuvera, daleko slabijeg Vankuvera pa su gosti slavili rezultatom 3:1. Odlična utakmica se igrala u Dalasu, tvrda, prava takmičarska, a riješena je golom napadača Pereza u 92. minutu utakmice, poslije pravog haosa ispred gola San Jose Earthquakesa koji dugo nisu uspjeli da ispucaju loptu i na kraju platili ceh porazom, Sin legende Liverpula, Jona Barnesa, Giles Barnes, postigao je pobjedonosni gol za Houston Dynamo protiv Columbus Crewa, poslije fantastične solo akcije desnog beka ekipe Sakrodija.