Juventus u Rimu došao nadomak naslova prvaka Italije
907

Serija A

V. K.
0
Roma i Juventus odigrali su neriješeno 1:1 na Olimpicu. Prvo poluvrijeme se najbolje može opisati kao jedno veliko ništa. Niti jedna ekipa nije, naime, uputila nijedan udarac u okvir protivničkog gola u prvih 50 i nešto minuta utakmica. Sva uzbuđenja desila su se večeras na Olimpicu u posljednjih pola sata utakmice. Roma je ostala sa igračem manje u 62. minuti. Vasilis Torosidis je sa leđa faulirao Artura Vidala, a sudija mu je prišao i pokazao drugi žuti, odnosno crveni karton i put u svlačionicu. Slobodan udarac izveo je sjajni Argentinac Carlos Tevez i sjajnim šutem pogodio mrežu iza Morgana De Sanctisa za vodstvo Stare dame na Olimpicu. Roma je prvi šut u okvir gola Juventusa imala tek u 72. minuti, ali je udarac glavom Manolasa odbranio Buffon. Ipak, sa igračem manje, Roma je u 78. minuti stigla do izjednačenja. Nakon što je loptu u kazneni prostor ubacio Florenzi, Seidu Keita glavom u padu pogađa mrežu Buffona za izjednačenje na 1:1. Čini se kako je Roma čekala da ostane sa igračem manje, pa da počne igrati jer su izabranici trenera Rudya Garcie dominirali terenom sa igračem manje, nešto što nisu mogli dok je na terenu bilo 22 igrača.