907

IMPOZANTNO

K. P.
0
Navijači Arsenala su na poluvremenu današnje utakmice između njihovog kluba i Evertona ostali u šoku. Izabranici Arsena Wengera poznati su po tome što vole da loptu drže na sredini terena i da kontrolišu utakmicu, ali danas za protivnika su imali Everton i našeg Muhameda Bešića. I pored toga što se na poluvrijeme otišlo sa 1:0 za Topnike, veoma lagano je moglo biti i obrnuto. Bešić i društvo u sredini koje su mu pravili Barry i McCarthy fantastično su čuvali loptu Arsenalu čiji bi pressing na sredini terena u dosta slučajeva bio bezuspješan. Da nije bilo zadnjih 10 minuta prvog poluvremena kada je Emirates podigao svoje igrače koji su svim silama napali na go "Karamela", posjed Evertona na poluvremenu sigurno bi bio veći, a on je glasio 55-45 u korist ekipa Roberta Martineza. Svako onaj ko je gledao utakmicu i pratio našeg Muhameda Bešića mogao je biti ponosan što za reprezentaciju igra kalibar igrača kakav je on. Fantastična kontrola lopte, preglednost igre i sigurnost na lopti oduševila je englesku javnost danas, naročito u prvom poluvremenu.