907

Liga prvaka

K. DEDOVIĆ
0
U okviru prve utakmice osmine finala lige prvaka, u Torinu Juventus je slavio nad Borussijom iz Dortmunda rezultatom 2-1. Juventus: Bonucci, Buffon, Chiellini, Evra, Lichtsteiner, Marchisio, Morata, Pirlo (Pereyra), Pogba, Tevez (Coman), Vidal (Padoin) Borussia Dortmund: Aubameyang, Gündogan, Hummels, Immobile (Blaszczykowski), Weidenfeller, Mkhitaryan, Papastathopoulos (Kirch), Piszczek (Ginter), Reus, Sahin, Schmelzer, Rano su domaćini stigli do vodstva. Igrala se 13. minuta kada je Tevez pogodio na asistenciju Morate za 1-0. Pet minuta kasnije Reus nakon greške zadnje linije Juventusa, matira Buffona, te tako izjednačava rezultat. Pred sami kraj prvog poluvremena, u 43. minuti nakon prizemnog ubačaja Pogbe, u šesnaestercu sam se nalazi Morata kome nije bilo teško proslijediti loptu u mrežu Weidenfellera. Ovom pobjedom Juventus odlazi u Dortmund sa jednim golom prednosti, međutim Borussija kući "nosi" gol iz Torina, što može biti presudno u revanšu, koji će svakako biti jako zanimljiv. U drugoj utakmici osmine finala Lige prvaka na Etihadu Barcelona je upisala pobjedu od 1-2. Za goste Suarez je postigao dva gola, dok je Aguero jedini pogodio mrežu Barcelone. Pred sami kraj meča, Messi je promašio penal.