907

Primera

E. H.
0
Barcelona je u sklopu 22. kola španjolske Primere na uvjerljiv način stigla do pobjede na zahtjevnom gostovanju u Bilbau. Katalonska ekipa je večeras sa 4:2 nadigrala Athletic Bilbao. Već u 15. minuti gosti su stigli u vodstvo. Messi je šutirao iz slobodnog udarca sa 20-ak metara, lopta se odbila od živog zida i promijenila smjer, pa tako prevarila domaćeg vratara Iraizoza. Suarez je povisio na 2:0 u 26. minuti. Leo Messi povratnom je loptom na 20-ak metara pronašao Urugvajca koji lijepim udarcem pogađa za 2:0. Nastavak je ponudio fantastičan nogomet na obje strane. Igralo se otvoreno, obje su momčadi bile sklone nadigravanju. A onda je na San Mamesu u samo sedam minuta (od 59. do 66. minute) palo čak četiri pogotka. Prvo je Athletic smanjio preko Rica. Leo Messi izgubio je loptu na sredini terena, domaći su krenuli u brzi kontranapad. Aduriz je pucao, Bravo obranio njegov pokušaj, no lopte se dokopao Rico te ju iz blizine gurnuo u mrežu. Odmah je, u 62. minuti, odgovorio Messi. Rakitić je odigrao za Suareza, ovaj s desna ubacio za Messija koji šutira prilično nespretno. No, lopta se odbila od De Marcosa i završila u mreži. U 64. minuti domaću je mrežu zatresao i Neymar koji je uspješno zaključio sjajnu akciju Rakitića i Messija. Neymar je s lijeve strane prizemno pogodio suprotni kut. A dvije minute kasnije Aduriz je snažnim i preciznim udarcem pogodio za 4:2.