907

BEŠIĆ NA KLUPI

K. P.
0
U posljednjem susretu dana, Newcastle i Everton su odigrali odličnu utakmicu, a na utakmici je postignuto pet pogodaka. Gosti su u petoj minuti preko Konea koji se našao u prvoj postavi poveli sa 1:0. Everton je imao prednost sve do 34. minute kada Cisse pogađa na asistenciju Williamsona i na poluvrijeme se odlazi sa rezultatom 1:1. http://www.dailymotion.com/video/x2dkh7v_kone-goal-newcastle-utd-0-1-everton-28-12-2014_sport http://www.dailymotion.com/video/x2dkjpf_papiss-cisse-goal-newcastle-1-1-everton-28-12-2014-premier-league_sport Na samom početku drugog poluvremena, tačnije u 51. minuti Perez zabija za 2:1, a grešku koju je napravio jedan od najperspektivnijih igrača engleskog fudbala, Ross Barkley, koristi Colback i pogađa za 3:1. http://www.dailymotion.com/video/x2dkk2g_ayoze-goal-newcastle-2-1-everton-28-12-2014-premier-league_sport http://www.dailymotion.com/video/x2dkkem_goal-colback-newcastle-utd-3-1-everton-28-12-2014_sport Gosti su do kraj uspjeli samo da smanje rezultat, a strijelac je bio Mirallas u 84. minuti. Gosti su do kraja tražili još jedan pogodak, ali nisu uspjeli. http://www.dailymotion.com/video/x2dkmqw_newcastle-united-vs-everton-3-2-all-goals-and-highlights-28-12-2014_sport Naš reprezentativac Muhamed Bešić susret je pregledao na klupe i nije dobio šansu da zaigra. Ovo je veoma bitn pobjeda za Svrake koji su ovom pobjedom prekinuli negativni niz od tri uzastopna poraza i trenutno su na 9. mjestu, dok Karamele ne igraju onako kako trener Martinez obećava, a trenutno su na razočaravajućem 12. mjestu.