Lavovi

LIGUE 1

L. N.
0
Fudbaleri Lyona deklasirali su ekipu Bordeauxa sa 5:0 i tako prestigli aktuelnog prvaka PSG na tabeli francuskog šampionata. Najbolji strijelac lige Alexandre Lacazette načeo je mrežu domaćih u 39. minuti. Na 2:0 povisio je Corentin Tolisso u 56. minuti i već tada se nazirao konačni pobjednik ovog derbija. Desetak minuta kasnije, stoper Žirondinaca Nicolas Pallois dobija izravan crveni karton, a to su gosti maksimalno iskoristili i do kraja tri puta zatresli mrežu Carrassoa. Nabil Fekir, Jordan Ferri i još jednom Lacazette, koji je tako stigao do 17. ligaškog gola, pogađali su u razmaku od 81. do 90. minute za veliki trijumf Lavova. Lyon je sada drugi sa dva boda manje od vodećeg Marseillea, dok je Bordeaux pao na 6. poziciju poslije jučerašnjeg Monacovog slavlja u Metzu. http://www.dailymotion.com/video/x2d2cxx_bordeaux-0-5-lyon-all-goals-21-12-2014_sport