907

Bundesliga

K. Dedović
0
Snage su odmjerili fudbaleri Mainza i Bayern Munchena u okviru njemačkog šampionata, 17. kola Bundeslige. Na kraju utakmice rezultat je glasio 1-2. Fudbaleri Bayerna slavili su zadnja četiri puta protiv Mainza. Domaćin je zadnji puta pobijedio prije tri godine. Rezultat je tada bio 3-2. Mainz: Brosinski, De Blasis, Geis, Jara, Karius, Koo Ja, Malli, Okazaki, Park Joo, Soto, Wollscheid Bayern Munchen: Berna, Boateng, Dante, Götze, Hojbjerg, Müller, Neuer, Rafinha, Ribery, Robben, Schweinsteiger Ekipa Mainza prva je stigla do vodstva. Strijelac za domaću ekipu bio je Soto, kada je pogodio mrežu Bavaraca na asistenciju De Blasisa u 21. minuti. Slavlje domaćih nije dugo trajalo. Već u 24. minuti Schweinsteiger pogađa sa 18 metara iz slobodnog udarca za 1-1. Gol pobjede postigao je Robben, u 90. minuti za tešku pobjedu Bayerna nad Mainzom. Bayern Munchen sljedeću utakmicu na megdan ide Wolfsburgu, dok će ekipa Mainza snage odmjeriti sa Paderbornom. Bavarci su zadržali prvo mjesto na tabeli Bundeslige sa osvojenih 45 bodova i ubjedljivo drže vrh tabele. Mainz se nalazi na 11. mjestu sa skupljenih 18. bodova.