907

Premier liga, 16. kolo

M. H.
0
Fudbaleri Arsenala ostvarili su vrijedan trijumf u 16. kolu Premier lige. Na svom terenu, iako znatno oslabljeni, nadigrali su Newcastle 4:1. Domaći su odlučno krenuli od prvog minuta, a već u devetoj minuti Mertesacker iz dosta teške situacije pogodio je prečku. Ipak, oduševljenje na Emirates donio je Olivier Girodu lijepim udarcem glavom na odlično ubacivanje Sancheza samo šest minuta kasnije. http://www.dailymotion.com/video/x2chili_olivier-giroud-goal-1-0-arsenal-vs-newcastle_sport Imali su i gosti svojih prilika, ali rezultat je ostao nepromijenjen do poluvremena. Samo 10 minuta u nastavku je trebalo domaćima da stignu do drugog pogotka. Sjajnu loptu prema Cazori uputio je Sanchez, a Španac je sjajno poentirao za 2:0. Čileancu je ovo bila druga asistencija na susretu. http://www.dailymotion.com/video/x2chm2s_santi-cazorla-goal-arsenal-2-0-newcastle-united-premier-league-13-12-2014_sport Samo četiri minute kasnije bilo je 3:0. Sjajno je asistirao mladi Bellerin, a još bolje zabio Giroud, svoj drugi gol na susretu. http://www.dailymotion.com/video/x2chm7t_olivier-giroud-goal-arsenal-3-0-newcastle-united-premier-league-13-12-2014_sport Ipak, ni gosti se nisu predavali, te su do gola stigli već u 63. minuti. Lijepo je pogodio Perez. Arsenal je i u nastavku bio dominantan, ali njegovi igrači nisu bili precizni. Ipak, u 88. minuti u gostujućem šesnaestercu oboren je Welbeck, a siguran s bijele tačke bio je Cazorla. http://www.dailymotion.com/video/x2choae_santi-cazorla-pen-arsenal-4-1-newcastle-united-premier-league-13-12-2014_sport Ovim trijumfom Topnici su stigli na šestu poziciju sa 26 bodova, koliko ima i petoplasirani Southmapton. Svrake su sada sedme, sa tri boda manje od Arsenala.