907

Premier liga

V. K.
0
U prvom današnjem susretu engleske Premier lige na St. James Parku su se sastali Newcastle i Chelsea, a slavile su Svrake rezultatom 2:1. Prvo poluvrijeme proteklo je bez golova, a onda je u nastavku viđen pravi spektakl na terenu. Svrake su povele u 57. minuti, kada je za vodstvo domaćeg tima pogodio rezervista Papiss Cisse. Isti je igrač u 79. minuti uduplao vodstvo Newcastlea, nakon sjajno izvedenog kontra napada domaće ekipe. Međutim, Chelsea se nije predao. Prvo je u 81. minuti Newcastle ostao sa deset igrača u polju, nakon što je isključen Stewart Taylor, a odmah potom slobodni udarac je izveo Cesc Fabregas, te pogodio u glavu Didiera Drogbu, koji smanjuje na 1:2. Međutim, iako je do kraja susreta vladala prava opsada gola domaćih, Chelsea nije uspio doći do izjednačenja.