907

SERIE A

L. N.
0
Večeras je odigran 213. "Derby della Madonnina" između velikih rivala Milana i Intera, a susret je završen podjelom bodova 1:1. Lijepo je počelo za rossonere. Stephen El Shaarawy ubacio je sa lijeve strane, a Jeremy Menez spretno reagovao i poslao loptu iza nemoćnog Handanovića u 23. minuti. http://www.dailymotion.com/video/x2aw3j0_goal-menez-ac-milan-1-0-inter-23-11-2014_sport Sa tim rezultatom se otišlo na pauzu, da bi petnaest minuta po početka drugog poluvremena Inter izjednačio rezultat na San Siru. Joel Obi primio je loptu na ivici šesnaesterca i lijevom nogom postigao svoj prvi gol u Seriji A ikada. http://www.dailymotion.com/video/x2aw6r9_joel-obi-golazo-ac-milan-vs-inter-milan-1-1-serie-a-2014-hd_sport El Shaarawy imao je priliku ponovno dovesti Milaneze u vodstvo u 76. minuti, kada je izašao sam ispred Handanovića, ali je neshvatljivo loše pucao pa je lopta pogodila prečku. Inter je uzvratio samo tri minute kasnije. Icardi je lijepo šutirao iz voleja sa 11 metara, ali se lopta odbila od prečke. Tako je Roberto Mancini ostao neporažen na prvom meču nakon povratka među nerazzurre, dok je Inter ostao na 9. mjestu. Sa druge strane, Milan će se vratiti na 7. poziciju, a za trećeplasiranim Napolijem zaostaje četiri boda.