Bayern rutinski sa HSV-om,

DFB Pokal

S. T.
0
Odigrane su i preostale utakmice šesnaestine finala Kupa Njemačke. Najubjedljiviji Hofenheim i Freiburg, golman Drobny spasio Hamburg znatno ubjedljivijeg poraza od Bayerna. ''Farmaceuti'' se jedva spasili ispadanja! Večerašnji mečevi šesnaestine finala Kupa Njemačke protekli su bez većih iznenađenja, ukoliko izuzmemo velike probleme koje je Magdeburg zadao Leverkusenu. ''Farmaceuti'' su plasman u narednu rundu takmičenja izborili tek poslije penal serije, pošto je u regularnom toku bilo 1-1, a poslije produžetaka 2-2. Spas Leverkusenu najprije je donio Papadopulos, koji je u 116. minutu izborio jedanaesterce, u kojima su gosti ipak imali više koncentracije. U ostalim mečevima, favoriti su prošli bez problema. Frajburg našeg Mensura Mujdže je sa 5-2 deklasirao domaći Minhen 1860, a u posjlednjim mečevima večeri, naravno, u prvom planu je bio Bayern i njegov trijumf u Hamburgu rezultatom 3-1. Lewandowski u sedmom i Alaba u finišu prvog poluvremena odradili su veliki dio posla, za vodstvo od 2-0, a kada je početkom drugog Ribeyi povisio na 3-0, sve je bilo jasno. Do kraja, domaći su uspjeli da preko Lassoge u 85. minutu ublaže poraz, a tome je doprinio i sjajni golman Drobny, koji je u finišu meča činio čuda pred svojim golom, pa pobeda Bayerna i nije tako ubjedljiva kakva je mogla da bude. Još ubjedljiviji je bio Hoffenheim protiv Frankfurta (5-1), a neizvjesnosti nije bilo ni u Wolfsburgu - 4:1. Konačno, odlični Monchengladbach je kao gost savladao Eintracht sa 2-1 u bundesligaškom duelu.