Pobjeda Stokea, Begović primio gol iz penala
907

PREMIERSHIP

E. S.
0
Stoke City je golovima Adama i Waltersa pobijedio Swansea 2:1. Swansea prvi dolazi do pogotka na utakmici u 34. minuti. Shawcross je rukama u šesnaestercu držao gostujućeg igrača, sudija je pokazao na bijelu tačku, a precizan je bio Wilfried Bony. Deset minuta kasnije sudija opet pokazuje na penal, ali ovoga puta ispred gola Swanseaja. Rangel je umjesto lopte udario po nogama protivnika, a Charlie Adam je bio siguran s jedanaest metara. Adamu je ovo drugi pogodak iz penala za Stoke u Premiershipu, a zanimljivo, oba je zabio upravo Swanseaju. U 76. minuti je postavljen konačan rezultat. Jonathan Walters je primio dodavanje Assaidija i pucao po lijevoj strani gola. Stoke se s nova tri boda podignuo na prvenstvenoj tabeli pa je sada deseti s 11 bodova. Isto toliko, ali i bolju gol-razliku ima Swansea koja je na 8. mjestu. Bh. reprezentativac Asmir Begović odigrao je cijeli susret, a po mišljenju portala Whoscored.com dobio je ocjenu 6.6 za svoju partiju. http://www.dailymotion.com/video/x288tjb_stoke-vs-swansea-2-1-full-highlights-19-10-2014-premier-league-hd_sport