907

Prijateljska utakmica

E. H.
0
Nogometaši Brazila i Argentine odigrale su već tradicionalni Superclasico de las Americas, a u trećem međusobnom okršaju u novonastalom natjecanju, momčad Carlosa Dunge slavila je 2:0 u ptičjem gnijezdu u Pekingu. Jubilarni 100. međusobni nastup južnoameričkih rivala obilježio je malo znani Diego Tardelli, koji je s dva gola srušio Martinove igrače. Napadač Atletica Mineira okruglu 40 pobjedu nad aktualnim svjetskim doprvakom donio je s po jednim golom u svakom poluvremenu. U izrazito otvorenoj i prilikama bogatoj utakmici Argentina je dominirala u prvom poluvremenu, ali Brazil je poveo iz prve prave prilike. Tardelli je iskoristio grešku Fernandesa i Zabalete, koji nisu raščistili ubačaj, a 29-godišnji Brazilac je ostao sam na lijevoj vratnici te pogodio u suprotni kut gola Romera za 1:0. Već u 33. minuti moglo je biti 2:0, ali Neymar koji se probio kroz argentinsku obranu slabo je pucao po golu. Argentina je imala veliku priliku vratiti se u igru u 41. minuti nakon što je Di Maria iznudio prekršaj Danila u protivničkom 16-ercu. Lionel Messi je pucao s bijele točke, ali mu je Jefferson sjajno obranio. Napadaču Barcelone to je drugi uzastopni promašeni 11-erac te treći od četiri posljednja u klubu ili reprezentaciji. U nastavku Brazil je krenuo u potpuno ofenzivu te je zasluženo došao do drugog gola nakon nekoliko promašenih prilika. Večer iz snova imao je Tardelli zabivši ponovo nakon nove greške obrane gauča poslavši loptu glavom u mrežu neometan nakon ubačaja iz kornera. To su mu bili prvi gol za selecao u osmom nastupu te prvi Brazilac nakon Luisa Fabiana iz 2009. da je zabio Argentini dvaput. S druge strane, Messi je pokušavao, ali iz osam prilika, polovica Argentine, nije uspio do gola.