Kockasti slavili u Sofiji, Česi u Turskoj, a Chiellini junak Azurra

Kvalifikacije za EURO 2016.

M. H.
0
Osim susreta u našoj grupi, večeras su odigrana i po tri duela u grupama A i H. Nije bilo većih iznenađenja, osim možda trijumfa Češke u Turskoj. Ipak, krenimo redom... Norvežani su ostvarili rutinski trijumf na gostovanju kod Malte. Bilo je 3:0, a strijelci su bili King dva puta, te Daehli. U ovoj grupi slavila je i  Italija, koja je kod kuće nadigrala Azerbejdžan. http://www.dailymotion.com/video/x27p0x2_all-goals-italy-2-1-azerbaijan-10-10-2014_sport Također, do trijumfa je stigla i Hrvatska na teškom gostovanju u Bugarskoj, a autogol Popova odlučio je pobjednika. Island je odlično počeo kvalifikacije. Nakon uvjerljivog trijumfa nad Turskom večeras su Islanđani slavili i kod Latvije. Posao im je olakšao Rundevs, zaradivši u 55. minuti žuti karton. Veliki posao u ovoj, grupi A napravili su Česi. Oni su kao gosti nadigrali Tursku, iako su domaćini rano poveli. Kazahstan je bio blizu senzacije, vodio je u Holandiji do 62. minute, ali ih je crveni karton samo dvije minute kasnije dotukao. Sjajno je odigrao Ibrahim Afellay, koji je upisao gol i asistenciju, a pogađali su još rezervista Huntelaar i Van Persie iz penala. Rezultati: Grupa A Latvija - Island 0:2, Turska - Češka 1:2 i Holandija - Kazahstan 3:1. Grupa H Italija - Azerbejdžan 2:1, Bugarska - Hrvatska 0:1 i Malta - Norveška 0:3.