Dijamant ponovo blista, Sušić i Pjanić pogađaju, ali brine odbrana
907

Učinak Zmajeva protekle sedmice

M. Hadžijusufović
0
Bh. fudbalski reprezentativci imaju sasvim solidnu sedmicu iza sebe. Neki čak i odličnu, što može obradovati selektora Safeta Sušića. Ipak, Pape ne može biti miran pred nastavak kvalifikacija, jer ga brinu povrede, prije svih Ermina Bičakčića i Sejada Salihovića. Također, itekako ga može zabrinuti učinak defanzivaca u bh. timu. Pogledajmo učinak Zmajeva protekle sedmice: Golmani: Asmir Begović (Stoke City) - Stoke će večeras u okviru šestog kola Premiershipa dočekati Newcastle. Jasmin Fejzić (Aalen) - Aalen je ponovo poražen, a ovog puta u gostima kod Achena 0:1. Naš golman ponovo nije uspio spasiti svoj tim poraza. Ratko Dujković (Zrinjski) - Nije branio za aktuelnog prvaka BiH, koji je u gradskom derbiju nadigrao Velež sa 2:0. Odbrana: Emir Spahić (Bayer Leverkusen) - Pocrvenio već u 28. minuti u gostujućem remiju kod Freiburga (0:0). Bivši kapiten Zmajeva morao ranije pod tuš zbog oštrog starta nad protivničkim igračem. Sead Kolašinac (Schalke) - Odmarao zbog teške povrede, te će odsustvovati duži period. Ognjen Vranješ (Pribram) - Nije debitovao za novi klub. Ermin Bičakčić (Hoffenheim) - Ponovo nije igrao u gostujućem remiju Hoffenheima kod Mainza (0:0) zbog povrede. Mensur Mujdža (Freiburg) - Presjedio na klupi domaći remi protiv Bayera iz Leverkusena (0:0). Toni Šunjić (Kuban) - Odigrao veoma dobar meč u gostima kod Dinama iz Moskve (2:2). Ovim remijem Kuban ostao u samom vrhu ruskog šampionata. Avdija Vršajević (Hajduk) - Nije igrao u prvom trijumfu Hajduka u Puli nakon tri godine (2:0). Vezni red: Sejad Salihović (Hoffenheim) - Nije igrao, baš kao i Bičakčić, u gostujućem remiju Hoffenheima zbog povrede. Miralem Pjanić (Roma) - Ovo je bila i veoma dobra sedmica za Malog princa. Prvo je eurogolom donio pobjedu Vučici u Parmi, a onda je odigrao svih 90 minuta veoma dobro u domaćem trijumfu nad Veronom od 2:0. Izet Hajrović (Werder Bremen) - Utopio se u sivilo tima iz Bremena, koji je poražen na gostovanju Wolfsburgu (1:2). Igrao do 83. minute. Haris Medunjanin (Deportivo) - Odigrao veoma dobar meč u kojem je Deportivo kod kuće u posljednjim trenucima poražen od Almerije (0:1). Senad Lulić (Lazio) - Lazio će večeras gostovati kod Palerma. Anel Hadžić (Sturm) - Sturm u okviru 10. kola austrijske Bundeslige kod kuće remizirao protiv Altacha 2:2, a bh. reprezentativac odigrao čitav meč. Sanjin Prcić (Rennes) - Presjedio na klupi gostujući poraz Rennesa kod Bordeauxa (1:2). Muhamed Bešić (Everton) - Sjajni Zmaj napokon odigrao svih 90 minuta u dresu Evertona u gradskom derbiju na Anfieldu. Karamele stigle u finišu do vrijednog boda, a Bešić bio jedan od najboljih u gostujućem sastavu. Tino Sušić (Hajduk) - Hajduk je u gostima savladao Istru sa 2:0, a strijelac vodećeg pogotka za Bile bio je bh. reprezentativac. Sušić je s 18 metara prelijepo pogodio donji desni ugao u 51. minuti. http://www.youtube.com/watch?v=EqeolGKIgjs Gojko Cimirot (Sarajevo) - Odigrao sasvim pristojno u porazu Bordo tima na Pecari (0:1) u derbiju 9. kola BHT Premijer lige. Goran Zakarić (Široki Brijeg) - Odigrao svih 90 minuta u pobjedi nad Sarajevom, kojom su Širokobriježani zadržali čelo tabele. Pred kraj prvog poluvremena žestoko startao u svom kaznenom prostoru na napadača Sarajeva Velkoskog, ali sudija se nije oglasio. Napad: Vedad Ibišević (Stuttgart) - Naš heroj koji nas je odveo na Mundijal u Brazilu solidno odigrao posljednjih 20 minuta u domaćem trijumfu Stuttgarta nad Hannoverom u okviru šestog kola Bundeslige. Švabama je ovo bio prvi trijumf u sezoni, a Vedator se polako vraća nakon bolesti. Edin Džeko (Manchester City) - Sjajna sedmica je iza Edina Džeke. Prvo je u okviru trećeg kola Liga kupa dva puta zatresao mrežu Sheffielda, a to je ponovio i u subuto u gostima kod Hulla. Građani su slavili sa 4:2, te tako ostali u vrhu tabele. Uz to proglašen je i igračem susreta. Edin Višća (Istanbul Basaksehir) - Istanbul večeras gostuje kod Gaziantepspora. Spomenut ćemo i neke potencijalne Zmajeve: Ervin Zukanović (Chievo) - Presjedio na klupi domaći remi s Empolijem (1:1). Aidin Mahmutović (Teplice) - Ušao s klupe i pogodio u domaćem trijumfu od 4:0 protiv Slovačkog. Bh. internacionalcu ovo je bio drugi gol ove sezone u češkom prvenstvu. Polako se, nakon teške povrede, vraća u staru formu.