Liverpool i Everton podijelili bodove, Bešiću 80 minuta igre
907

Premier League

K. D.
0
Na Anfildu, sa početkom u 13:45h odigran je derbi susret domaćeg Liverpoola i ekipe Evertona. Liverpool: Balotelli M., Gerrard, Henderson, Lallana, Lovren, Manquillo, Marković, Mignolet, Moreno, Skrtel, Sterling Everton: Baines, Barry, Besić, Hibbert, Howard, Jagielka, Lukaku, McCarthy, Mirallas, Naismith, Stones Utakmica je završila bez pobjednika, rezultatom 1-1. Domaćin je prvi došao u vodstvo. Pogodak za Liverpool postigao je Steven Gerrard u 65. minuti susreta iz slobodnog udarca. Gol izjednačenja postiže Jagielka u samom finišu utakmice, igrala se 92. minuta kada je pomenuti fudbaler postigao eurogol. Više su prijetili igrači Liverpoola koji su imali mnogo prilika te šuteva na gol Howarda. Everton je imao više loptu u svom posjedu. Bosanskohercegovački reprezentativac, Muhamed Bešić bio je starter u ekipi Evertona, da bi ga u 80. minuti zamijenio Samuel Eto'o. Liverpool tako nastavlja sa serijom loših rezultata. Nakon dva poraza i nerješenog rezultata protiv gradskih rivala, trenutno se nalaze na 10. mjestu sa osvojenih 7 bodova. Everton nakon ove utakmice ima 6 bodova i nalazi se dva mjesta ispod, na 12. poziciji na tabeli.