City se iživljavao na Sheffieldu: Džeko postigao dva gola
907

Capitol One kup

E. H.
0
Manchester City je sa ubjedljivih 7:0 deklasirao Sheffield Wednsday u okviru Capitol One kupa Engleske. Malo je ko očekivao ovakav rezultat jer je nakon prvog poluvremena rezultat glasio 0:0. Međutim, u nastavku je nastao potop gostiju, a dva gola postigao je reprezentaivac Bosne i Hercegovine Edin Džeko. Legendarni Frank Lampard je načeo mrežu gostiju iz Sheffielda već u drugoj minuti drugog poluvremena, a potom je uslijedila prava golijada. Edin Džeko je svoj prvi gol postigao u 53. minuti, da bi na 3:0 samo minutu kasnije postavio Jesus Navas. Yaya Toure pogodio je iz penala, a Džeko je svoj drugi gol postigao u 77. minuti. Pozo i Lampard svojim drugim golom kasnije su samo završili posao.