Kakva večer: Srušena dva rekorda Lige prvaka!
907

ZAHVALJUJUĆI BENZEMI I SUPER MARIJU

E. S.
0
Karim Benzema, Francuz u dresu Real Madrida, ostat će upamćen kao strijelac jubilarnog, 1.000. gola za najtrofejniji evropski klub u evro-kupovima! Nijedan klub, za sada, nije uspeo da stigne do hiljaditog gola u Evropi, a to je Realu, najtrofejnijem klubu u UEFA takmičenjima, uspjelo ove večeri, 16. septembra 2014. godine, prenosi Mondo. U utakmici sa Baselom, u 1. kolu Lige šampiona za sezonu 2014/15, Benzema je jubilarni gol postigao u 79. minutu, za vodstvo šampiona Evrope od 5:1. Samo tri minuta kasnije, na "Anfildu", Mario Balotelli postigao je svoj prvi gol od dolaska u Liverpool i "otvorio" odbranu Ludogoreca posle minijature u šesnaestercu. Balotelli je u tom trenutku postao prvi Italijan koji je uspeo da postigne gol u Ligi šampiona za četiri različita kluba - dva italijanska, Inter i Milan i dva engleska, Manchester City i Liverpool.