907

LIGA PRVAKA

E. S.
0
Odigrane su utakmice 1. kola Grupe A fudbalske Lige prvaka. Grčki Olympiakos napravio je veliko iznenađenje savladavši evropskog viceprvaka Atletico Madrid u Pireju. Domaći dolaze u vodstvo u 13. minuti. Arthur Masuaku primio je loptu od Ibrahima Afellaya i sa nešto više od 20 metara vrlo lijepo matirao Oblaka. Osamnaest minuta kasnije Grci vode sa 2:0. Pojačanje iz Barcelone Ibrahim Afellay nakon asistencije postiže i gol. Gosti iz Madrida smanjuju vodstvo preko Marija Mandžukića, koji u svom stilu glavom pogađa mrežu. U drugom poluvremenu nije bilo ništa manje zanimljivo. Domaćini uvećavaju vodstvo preko još povratnika Mitrogloua u 73. minuti, dok gostima tračak nade donosi Antoine Griezmann. U drugom susretu Juventus je uz određene probleme uspio poraziti ekipu Malmea. Jedini gol za staru Damu postigao je Carlos Tevez, na lijepu asistenciju Asamoaha, a to mu je bio prvi pogodak u Ligi prvaka nakon pet godina. Nakon što je "postio" pet godina, omaleni Argentinac večeras je postigao i drugi gol. Prelijepo je zabio iz slobodnog udaraca u 90. minuti.