Sarajevo uspješno u generalci pred gostovanje u Zenici
907

Slavili u Čitluku protiv domaćina

M. H.
0
Fudbaleri Sarajeva iskoristili su reprezentativnu pauzu u BH Telecom Premijer ligi Bosne i Hercegovine, kako bi odigrali trening utakmicu. Protivnik izabranika Dženana Uščuplića, bio je Brotnjo iz Čitluka, a krajnji ishod današnje utakmice glasio je 4:0 u korist bordo kluba. Sarajevo je utakmicu započelo u sljedećem sastavu: Plakalo, Barić, Protić, Mitrevski, Berberović, Kallasi, Kouadio, Kostić, Handžić, Okić, Bekić. U prvom dijelu utakmice mreže su mirovale, a prilike za tim s Koševa imali su Bekić, u dva navrata, te Okić i Handžić. Uprkos nedostatku golova, prvo poluvrijeme je bilo dosta dinamično, javlja zvanična stranica Bordo tima. Drugi dio utakmice započeo je sljedeći sastav: Plakalo, Berberović, Puzigaća, Dupovac, Tatomirović, Kovačević, Kostić, Stojčev, Purić, Todorović i Bilbija. Nakon desetak minuta igre u drugom poluvremenu, postignut je i prvi gol. Bilbija je uposlio Todorovića, koji se upisuje u strijelce. Nedugo nakon toga, na jednu odbijenu loptu, Bilbija najbolje reaguje i postiže gol za povećanje vodstva. U 67. minuti utakmice, Todorović je proigrao Purića, koji je postigao novi gol, a posljednji strijelac na današnjoj utakmici bio je Bojan Puzigaća, u 87. minuti utakmice. Igrači Sarajeva pokazali su dobru igru, stvorili su još nekoliko izglednih šansi, te su današnjom dobrom igrom najavili ligaški duel protiv Čelika, koji ne rasporedu u subotu, s početkom u 19 sati.