907

Premijer liga BiH, 5. kolo

M. H.
0
Fudbaleri Zrinjskog savladali su u petom kolu Premijer lige BiH ekipu Viteza sa 2:0. Već u 12. minuti Aleksandar Radulović pogodio je za domaće, koji su imali apsolutnu kontrolu tokom meča. Krešimir Kordić je u 40. minuti imao sjajnu šansu da aktuelnog prvaka dovede u prednost od 2:0, ali je golman gostiju Živković odlično reagovao. Plemići su do drugog pogotka stigli u 70. minuti, kada je Đurić postigao lijep pogodak. Ovim trijumfom Zrinjski je zadržao vrh tabele s 13 bodova. Rezultati 5. kola BH Telecom Premijer lige BiH: Čelik - Velež 1:1 Olimpic - Borac Banja Luka 4:1 Radnik Bijeljina - Željezničar 1:3 Slavija - Sloboda 2:1 Travnik - Mladost Velika Obarska 1:0 Zrinjski - Vitez 2:0 Široki Brijeg - Zvijezda Gradačac (20.00 h)