907

Evropa liga

S. T./Jutarnji.hr
0
Fudbaleri Hajduka su u prvom dvoboju zadnje kvalifikacijske faze za Europsku ligu u Kijevu izborili, obzirom na situaciju na terenu, vrlo zadovoljavajući poraz rezultatom 2:1 (0:0) od Dnjipra, piše tportal.hr. U prvom poluvremenu Hajduk gotovo da nije postojao na terenu. Dnjipro je visokIm presingom u startu uništio većinu pokušaja Hajdukove tranzicije i izborio brojne poklone u vidu krivo dodanih lopti Hajdukovih veznjaka, bekova, stopera. U 47. minuti šok za domaćine i prava nagrada za 50-ak Torcidaša koji su fanatično bodrili svoj tim u zemlji koju nagriza rat. Tino Sven Sušić je nakon duge akcije iz blizine zakucao loptu u mrežu i Hajduk je iz prve ozbiljnije situacije poveo. Već tri minute kasnije Nikola Kalinić je donio izjednačenje i, kako je i obećao, nije slavio pogodak protiv svog bivšeg kluba. Pobjedu ukrajincima donio je Šahov tri minute prije isteka regularnog vremena.