907

Premiership

M. G.
0
Fudbaleri Chelseaja osvojili su tri boda na startu sezone u Premiershipu tako što su preokretom u gostima savladali Burnley sa 3:1. Domaćin je uspio da naljuti protivnika u 14. minutu pošto je odbrana londonskog kluba upotpunosti ispala, te je Taylor imao vremena sa lijeve strane da pogleda, uputi pas ka Arfildu koji je primirio loptu i iz poluvoleja sa 13 metara poslao u mrežu Courtoisa. Jose Mourinho nije dugo zadržao ljuti izraz lica, jer je jedan neugodan pas u 17. minutu napravio velike probleme Burnleyu, a golman Heaton nije mogao da adekvatno reaguje kada mu se zatresla stativa, pa se lopta odbila do Diega Coste koji je jakim udarcem postigao svoj prvijenac u Premier ligi. Samo četiri minuta kasnije desila se sigurno najlepša akcija u prvom kolu koja je rezultovala golom Andrea Schurrlea. Ivanović je sa desne ivice kaznenog prostora pronašao Ceska Fabregasa, a Španac je video utrčavanje Nijemca, te uputio pas koji je reprezentativac "pancera" lako pretvorio u pogodak. Zaključni udarac zadat je već u 34. minutu, ponovo poslije asistencije Fabregasa koji je uputio iz kornera centaršut koji je Ivanović pretvorio u 3:1 nakon što je umakao svom čuvaru.