15. bez poraza: Baskijci sve bliže Ligi prvaka
907

Primera, 33. kolo

D. D.
0
Real Sociedad se sasvim približio Ligi prvaka. U veoma važnoj utakmici 33. kola Primere na svojoj su Anoeti pobijedili Valenciju s 4-2, i učvrstili se na četvrtom mjestu, i pet kola prije kraja imaju pet bodova više od Malage i Valencije. Ovo im je bila 15. prvenstvena utakmica zaredom u kojoj nisu poraženi! Roberto Soldado je u 25. minuti donio vodstvo gostima. Inigo Martínez je u 34. minuti s lijeve strane pogodio za izjednčenje. U 73. su minuti domaći preko Castra poveli. Agirretxe je pogodio u 86. minuti i četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Prije toga je Valencia smanjila na 3-2 golom Jonasa u 89. minuti. Nogometaši Seville odigrali su 1-1 na gostovanju kod Valladolida u 33. kolu španskog prvenstva. Domaći su poveli u 41. minuti pogotkom Javija Guerre. Andalužani su do izjednačenja došli u 62. minuti pogotkom Alvara Negreda s bijele tačke. Prije toga Coke Andujar je šutirao prema golu, a lopta je pogodila u ruku Marca Valientea. Malaga je na svojoj La Rosaledi pobijedila Getafe s 2-1 i zadržala nade da može završiti na četvrtom mjestu koje donosi plasman u kvalifikacije za Ligu prvaka. No, Andalužani, osim ako im ne bude usvojena žalba, neće sljedeće sezone moći igrati u Evropi budući da ih je UEFA izbacila na godinu dana zbog dugovanja. Roque Santa Cruz je u 40. minuti donio Malagi vodstvo, a u drugoj minuti nastavka ga je povećao Weligton. Poraz Getafea je u 70. minuti ublažio Juan Valera. Granada je nakon devet kola bez pobjede, slavila na gostovanju kod Espanyola s 1-0 pogotkom Nolita. Sada je na 16. mjestu, ali je i dalje čeka teška borba za ostanak. Poredak: 1. Barcelona 85, 2. Real Madrid 74, 3. Atletico 68, 4. Real Sociedad 58, 5. Malaga 53, 6. Valencia 53...