Šok u Zagrebu: Sjajni Jacobsen utišao Maksimir
907

Modri idu u kvalifikacije Evropske lige

M. H.
0
Dinamo je u uzvratnoj utakmici 3. pretkola Lige prvaka nes(p)retno poražen od danskog Aalborga 2:0, pa će evropsku avanturu nastaviti u kvalifikacijama za Evropsku ligu. Modri su odigrali dojmljivu utakmicu, bili bolji protivnik, ali velika neefikasnost, te snažni Anders Jacobsen odveli su Aalborg prema Ligi prvaka. A Modre u nove probleme... Trener Dinama Zoran Mamić od prve je minute u vatru gurnuo mladog Šimunovića, dok je neuvjerljivi Sigali ostao na klupi. Dinamo se od starta postavio domaćinski i dominantno. Modri su zaigrali presing, držali goste daleko od svog gola. Prvi udarac prema golu danskog prvaka Modri su uputili u 35. sekundi utakmice, ali pokušaj Machada nije predstavljao opasnost za golmana Larsena. Družina Zorana Mamića igrala je agresivno, a ofanzivna trojka (Soudani - Čop - Antolić) radila veliki pritisak na zadnju liniju gostiju. Prvu pravu prigodu modri su imali u 14. minuti. Antolić i Čop natjerali su Nielsena na krivo ispucanu loptu, nje se dokopao Brozović povukao i šutirao sa 18 metara, no danski vratar bio je na mjestu, piše Goal. Dominacija modrih se nastavila, ubrzo je iz daljine zaprijetio Ademi, a gledatelje je na noge digla akcija iz 24. minute. Antolić je probio lijevu stranu, proigrao Čopa koji je odigrao povratnu loptu za Machada. No, pokušaj glavnog kreatora Dinama s ruba kaznenog prostora efektno je obranio Nielsen. I, u jeku dominacije Dinama, poentirali su – gosti. Prilično jednostavno... Pinto na sredini terena nije stigao u blok, Mathiasen se sjurio lijevom stranom, na drugoj vratnici proigrao Jacobsena, koji mirno pogađa za vodstvo Danaca. Aalborg je tako iz prvog, ali i jedinog udarca prema golu Dinama u prvom dijelu, anulirao prednost Modrih iz prve utakmice. Pogodak Jacobsena potpuno je oslobodio goste koji su odlučno krenuli po novi pogodak i – playoff fazu kvalifikacija za Ligu prvaka. A početkom drugoga dijela Aalborg je mogao i „riješiti“ utakmicu. Petersen je, nakon ubačaja iz kuta s desne strane, ostao sam na pet metara, ali je neometan u mat situaciji tukao iznad gola. Dinamo je, sredinom nastavka, ponovo preuzeo kontrolu igre, te nastavio prijetiti prema golu sigurnog Nielsena. No, danski čuvar mreže uspješno je zaustavljao dalekometne pokušaje Machada (56.) i Čopa (61. minuta). A onda, u 63. minuti, novi zicer za Modre. Brozović je povukao kroz sredinu, na lijevoj strani poslužio Machada, čiji je prizeman udarac završio pored gola. Nes(p)retni Machado mogao se iskupiti četiri minute kasnije, ali njegov šut sjajno brani Nielsen. U listu strijelaca mogao se, i morao, u 68. minuti upisati Soudani, ali njegov pokušaj glavom završio je pored gola. No, minutu kasnije novi zicer za goste, Jacobsen je iz blizine promašio. Teško je bilo i nabrojiti sve izgledne situacije pred vratima Larsena. Pokušavali su gotovo svi. Machado nekoliko puta, Soudani, Čop, veliku je prigodu u finišu susreta imao i Pjaca. A onda je u samom finišu uslijedio novi šok... Andres Jacobsen ušao je u kazneni prostor Dinama s lijeve strane, te s ruba kaznenog prostora matirao Eduarda. Snažnim i visokim udarcem u prvi kut portugalskog vratara. Dovoljno za pobjedu u Maksimiru, ali i play-off fazu Lige prvaka... Treba istači da u konkurenciji za ovaj duel nisu bili bh. internacionalci Kristijan Jajalo, Said Husejinović i Armin Hodžić.