Begović briljirao na golu Stokea, Kolašinac ipak odnio pobjedu
907

Prijateljski mečevi

M. G.
0
Danas su austrijskom Kufsteinu pripremni meč odigrali timovi naša dva reprezentativca, Schalke je slavio protiv Stoke Cityja sa 2:1. Za Stoke City od prve minute na golu je bio Asmir Begović. Nakon dolaska sa Mundijala i zasluženog odmora nakon nastupa u Brazilu, Begoviću je ovo bio prvi ovosezonski klupski nastup. Begović je ponovo bio najbolji igrač svoje ekipe, pogotovo u prvom poluvremenu kada je imao šest fantastičnih odbrana i samo je pitanje vremena kada će na Britanniju doći ponuda koju Stoke neće moći odbiti. Sead Kolašinac ušao je u igru pet minuta prije kraja prvog poluvremena koje je završilo 0:0. U 55. minuti Krkić dovodi Stoke u vodstvo, a nekoliko minuta kasnije Matip poravnava rezultat, da bi konačnu pobjedu "kraljevsko plavim" donio povratnik iz Eintrachta, Tranquillo Barnetta.