907

Diego Costa postigao prvi gol

M. H.
0
Chelsea je u prijateljskoj utakmici u Stožicama sa 2:1 pobijedio ljubljansku Olimpiju, iako su na poluvremenu gubili 1:0. Jose Mourinho je od prve minute priliku dao Filipe Luisu, Cescu Fabregasu i Diegu Costi, koji su tako debitirali u dresu 'plavaca', a zanimljivo da je na golu priliku dobio i Matej Delač, kojeg je na poluvremenu zamijenio Petr Čech. Podsjećamo, Delač je proteklu polusezonu proveo na posudbi u dresu Sarajeva. Chelsea u prvom poluvremenu nije bio pravi, što su domaćini znali kazniti i u 40. minuti stigli su do zasluženog vodstva preko Kapuna, koji je neodbranjivo zabio pokraj Delača. Na poluvremenu je Mourinho ostavio šest igrača u svlačionici, a na teren je između ostalih poslao Čecha, Terryja, Ivanovića i Torresa. Do izjednačenja je Chelsea stigao u 56. minuti nakon kombinacije dva nova pojačanja. Fabregas je dao loptu u prostor za Costu, a španski Brazilac je u svom stilu zakucao loptu u mrežu za 1:1. Samo osam minuta kasnije 'plavci' su i poveli. Odbrana Olimpije nije uspjela očistiti ispred svog gola, a lopta je došla do Torresa, koji je ubacio u sredinu. U gužvi se najbolje snašao Kurt Zouma koji je zabio za 2:1. U 66. minuti sporna situacija pred golom Ljubljančana. Ivanović je iz jedne gužve ugurao loptu u mrežu, međutim sudija je dosudio prekršaj na domaćem golmanu. Istini za volju, prekršaj se dogodio nakon što je lopta već prošla gol crtu. Ta situacija je razljutila i Mourinha koji je uletio na teren i odlučio protestirati kod sudije. Do kraja utakmice Chelsea je imao nekoliko prilika i za uvjerljiviju pobjedu, pogotovo Torres koji je u 77. minuti s dva, tri metra uspio promašiti prazan gol, ali rezultat se nije mijenjao.