907

TELECOM CUP

B. T.
0
Nogometaši Bayerna i Wolfsburga igrat će u finalu Telecom Cupa, prijateljskog turnira koji se održava na Imtech Areni u Hamburgu.
Utakmice se na ovom turniru igraju po formatu 2x30 minuta, a oba su spomenuta kluba do finala došla nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. Wolfsburg je u 60 minuta odigrao 0-0 protiv domaćina HSV-a, da bi u izvođenju penala slavio sa 6-5. U drugom polufinalu Bayern je odigrao 2-2 protiv Borussije Mönchengladbach, a potom je bio bolji s bijele točke s 5-4. Bavarci su poveli u 29. minuti fantastičnim pogotkom Roberta Lewandowskog koji je najprije nasamario četvoricu Borussijinih odbrambenih igrača, a potom nonšalantno lobom savladao i golmana. U 34. minuti je Franck Ribery zabio za 2-0 i činilo se da će Guardiolina ekipa lako doći do pobjede, ali stvari su se zakomplicirale. Borussia je zabila dvama pogocima Maxa Krusea iz penala, najprije nakon igranja Holgera Badstubera rukom, a potom i nakon prekršaja Javija Martineza. U kasnijem izvođenju jedanaesteraca Bayern je ipak došao do pobjede i finala.