Ronaldinho sa Atelticom osvojio Recopa Sudamericanu
907

Južnoamerički superkup

M. G.
0
Nogometaši Atletica Mineira novi su osvajači Recope Sudamericane nakon što su u triler utakmici pobijedili Lanus nakon produžetka 4:3. Brazilski klub uzeo je trofej koji je svojevrsna verzija Superkupa u kojem igraju pobjednika Copa Libertadores i Copa Sudamericane, piše Goal.com. Nakon što je prvu utakmicu u Argentini dobio Atletico Mineiro, u uzvratu je u Belo Horizonteu Lanus pobijedio 3:2, a kako nema pravila golova u gostima pobjednik je pao u produžetku. Poveo je domaćin preko Tardellija iz 11-erca u 6. minuti, a samo dvije minute kasnije Lanus je izjednačio preko Ayale da bi Argentinci preokrenuli na 2:1 u 25. minuti preko Silve. Atletico se vratio u igru preko Maicosuela u 37. minuti, a kad se činilo da će Brazilcima pripasti titula, u 93. minuti Acosta je zabio za 3:2 gostiju. Onda se u produžetku dogodio nevjerojatan scenarij u kojem je Lanus pobijedio samog sebe zabivši dva autogola u 103. i 111. minuti preko Gomeza i Ayale za konačnu 4:3 pobjedu momčadi iz Mineira. U slavlju svoje momčadi sudjelovao je i veliki Ronaldinho, koji je odigrao do 64. minute utakmice.