907

Evropska liga

V. K.
0
Zašto nisu prošli dalje, a imali su sve u svojim rukama, pitanje je zapravo za psihologe, jer nemoguće je da kod rezultata 2:0 i igrači Želje nisu dokrajčili protivnika Nakon prvog susreta smo žalili što nije bilo golova, ali evo, sada jeste, nažalost, neriješen rezultat nas je izbacio iz takmičenja. Sad vidim da sam s pravom žalio što u Skoplju nismo postigli gol, kazao je odmah nakon utakmice protiv Metalurga, trener Želje Admir Adžem, čija je ekipa uspjela ispustiti 2:0, te meč završiti 2:2, što je rezultat koji dalje vodi Makedonce, oiše Goal.com. "Vodili smo 2:0, postigli golove na vrijeme, međutim, izgleda da nismo dovoljno kvalitetni da izdržimo do kraja. Protivnik nas je nadigrao najjednostavnijim nogometnim elementom, dugom loptom. Nažalost, nismo znali to da riješimo kako treba, napravili smo previše grešaka, a nakon 2:1 se uvukla nervoza i nismo izdržali tih posljednjih nekoliko minuta. Jako nam je žao", izjavio je Adžem. Zašto nisu prošli dalje, a imali su sve u svojim rukama, pitanje je zapravo za psihologe, jer nemoguće je da kod rezultata 2:0 i bolje igre, igrači Želje nisu uspjeli dokrajčiti grogiranog protivnika, koji je uz to, još uspio promašiti i jedanaesterac. Logikom, igrači Metalurga su trebali psihološki pasti nakon toga, ali desilo se upravo suprotno. Makedonci su smanjili na 2:1 i zatim preuzeli inicijativu, a 'plavi' su se grčevito branili. Nesigurnost golmana, nesigurnost zadnje linije, unijela je nesigurnost i u srca navijača, koji su, barem kada je južna tribina u pitanju, i ovaj put bili na visini zadatka. Možemo sada govoriti o neiskustvu, o nesvjesnom povlačenju, greškama sudije, ili bespotrebnim prekršajima na ivici šesnaesterca, pa čak i o loše postavljenom živom zidu, ali sve je to nebitno kada u 93. minuti primiš pogodak za 2:2 i oprostiš se od 3. pretkola Evropa lige, koji si već imao u svojim rukama. Da, šok i tuga! Istina, ali ne i nesreća, s obzirom na to da su Makedonci i prije pogotka u 93. minuti, imali niz neiskorištenih prilika u posljednjih pola sata. I džaba neraspoložena i tužna lica plavih igrača, džaba skandiranje i pjesma navijača uprkos ispadanju, kada će igrači Želje svoju prvu narednu utakmicu, umjesto sa Omonijom, igrati protiv Olimpica u Premijer ligi BiH, koja starta prvog vikenda u avgustu. Veliki broj bespotrebnih, ili teniskim žargonom rečeno - neforsiranih grešaka, na kraju je koštalo tim sa Grbavice, koji krivca mora tražiti u vlastitim redovima, koliko god to teško bilo.