Barcelona

Spektakl na Allianz areni u Minhenu

D. G.
0
Tim koji je posljednje desetljeće dominirao evropskim fudbalom pretrpio je pravu blamažu od Bayerna na Allianz areni u Minhenu (4:0). Barcelona je "pregažena", ponižena i poslana u Španiju, a da zapravo nije ozbiljnije ni zaprijetila golmanu Neuera. Koliko je minhenski sastav bio taktički i tehnički nadmoćniji, pokazuje podatak da su Katalonci prvi šut u okvir gola zabilježili u 63. minuti susreta. U prvom poluvremenu, u kojem su Bavarci imali 62% posjed lopte, postignut je prvi pogodak. [nggallery id=41 template=dop-thumbnail-gallery] Igrala se 25. minuta, a Müller je domaće doveo u vodstvo udarcem glavom sa tri metra. Iako se u drugom poluvremenu očekivao povratak Barcelone, on se nije desio. Čak štaviše! U 49. minuti Mario Gomez povisio je na 2:0. Arjen Robben okrunio je sjajno izdanje pogotkom u 73. minuti (3:0). Munjevito je utrčao u šesnaesterac pored Albe, sa sedam metara iskosa je pucao u suprotni ugao i pogodio. Barcelona je potopljena u 82. minuti nakon što je Alaba namjestio Mülleru njegov drugi gol na utakmici za 4:0. http://www.dailymotion.com/embed/video/xz9d0g http://www.dailymotion.com/embed/video/xz9e27 http://www.dailymotion.com/embed/video/xz9eju http://www.dailymotion.com/embed/video/xz9er0