907

Legendarna utakmica

V. K.
0
Jedan od najtežih poraza u ovoj deceniji aktuelni prvak Evrope i Njemačke minhenski Bayern doživio je 4. aprila 2009. godine. Igralo se tada 26. kolo njemačke Bundeslige, a Bayern je gostovao na Volkswagen Areni kod domaćeg Wolfsburga. Wolfsburg je odigrao možda i najbolju utakmicu te sezone, u kojoj su postali prvavi Njemačke, te su Vukovi zabolježili pobjedu rezultatom 5:1. Christian Gentner doveo je domaće u prednost u 44. minuti susreta, ali je na 1:1 izjednačio Luca Toni samo minutu kasnije. Tada je malo ko očekivao katastrofu Bayerna, ali upravo se to dogodilo u nastavku i to u režiji neprevaziđenog tria: Edin Džeko, Zvjezdan Misimović, Grafite. Prvo je na scenu stupio Edin Džeko, koji je sa dva gola u samo 120 sekundi, u 65. i 66. minuti utakmice, odveo Wolfsburg na 3:1. Posao je kasnije također sa dva gola završio Grafite, a Misimović je upisao dvije asistencije na ovoj utakmici. Ova se pobjeda smatra jednom od najvećih u istoriji Wolfsburga.