ŠOK: Ovako su regionalni mediji vidjeli poraz BiH od Tunisa
907

SP u Kataru

Sportski.net.hr
0
Tuga, razočaranje i bijes vladali su u srijedu navečer u redovima rukometne reprezentacije Bosne i Hercegovine. Izabranici Dragana Markovića poraženi su od Tunisa, ali još će se dugo pričati o ovoj utakmici i igrokazu koji su u završnici kreirali suci Santos i Fonseca iz Portugala. Bosanskohercegovački su rukometaši izgubili s 27:24 i time su izglede za plasman u osminu finala Svjetskog prvenstva u Kataru sveli na teoriju. U posljednjem bi kolu skupine B morali svladati rasterećenu Hrvatsku, ali i dočekati poraz Tunisa od Irana. A samo šest minuta prije kraja dvoboja protiv Tunisa činilo se da je BiH na dobrom putu porema pobjedi. Josip Perić je zabio pogodak kojim su naši susjedi poveli s 24:22, a onda su stvar u svoje ruke uzeli suci. U sljedećem napadu Tunižana isključili su dvojicu bosanskih igrača, Senjamina Burića i Muhameda Toromanovića. Posebno je sporno ovo drugo isključenje pri kojem je Tunis dobio i sedmerac. Jasno, afrička je reprezentacija iskoristila prednost, u dvije je minute došla do vodstva, a obeshrabreni Bosanci su se do kraja potpuno raspali. "Ljudi su nam uzeli pobjedu iz ruku. Sve ste vidjeli, ne mogu vjerovati da se ovako sudi na Svjetskom prvenstvu. Ovo još nisam vidio, držali su ih u igri cijelu utakmicu. Njima su puštali grubu igru, a nama sudili sve", prenose bh-mediji izjavu razočaranog Ivana Karačića, brata hrvatskog reprezentativca Igora. U sličnom su stilu pričali i ostali Markovićevi igrači. "Što mislite, je li nas pobijedio Tunis ili ona dvojica ljudi u crnom?! Mi jesmo mala zemlja, ali ja u životu nisam doživio ovakvu krađu. Samo je nedostajalo da suci počnu zabijati golove umjesto njih", rekao je vratar Benjamin Burić.