Montreal i Anaheim na pola puta, Detroit šokirao Boston
907

NHL doigravanje

0
Pogotkom Pavela Dacjuka u 17. minuti posljednje trećine hokejaši Detroita su došli do pobjede (1-0) protiv Bostona u prvoj utakmici prvog kruga doigravanja NHL lige...
Boston je osvojio Presidents' Trophy za najbolji učinak u regularnom dijelu sezone, ali na startu doigravanja ga je šokirala osmoplasirana momčad Istočne konferencije. U utakmici bez puno prilika pobjednički je pogodak zabio 35-godišnji Rus kojem je to 37. gol u utakmicama doigravanja. Zanimljivo, ovo je prva serija u doigravanju između ovih momčadi nakon čak 57 godina. Druga je utakmica na rasporedu u nedjelju, također u Bostonu, a u drugi će krug momčad koja ostvari četiri pobjede. Na pola puta do plasmana u drugi krug već su stigli Montreal i Anaheim. Canadiensi su i u drugoj utakmici kao gosti bili bolji od Tampa Baya, ovaj put s 4-1, i kući se vraćaju s velikim plijenom. Rene Bourque je bio dvostruki strijelac za Montreal, a po jedan su pogodak dodali David Desharnais i Brendan Gallagher. Utješni gol za Tampu je dvije minute prije kraja zabio Teddy Purcell. S 2-0 u seriji vodi i Anaheim koji je u drugoj utakmici na svome ledu svladao Dallas s 3-2. Ryan Getzlaf je zbog ozlijeđene čeljusti nosio masku na licu, ali to ga nije spriječilo da predvodi Duckse s pogotkom i asistencijom. Golove za domaće su postigli i Corey Perry i Andrew Cogliano, a ''rookie'' Frederik Andersen je obranio 34 udarca. Anaheim je na taj način došao dvije pobjede daleko od prolaska u drugi krug doigravanja, po prvi put nakon 2009. godine.   NHL doigravanje, prvi krug: Istočna konferencija: Tampa Bay - Montreal 1-4 (Montreal vodi s 2-0 u seriji) Boston - Detroit 0-1 (Detroit vodi s 1-0 u seriji)   Zapadna konferencija Anaheim - Dallas 3-2 (Anaheim vodi s 2-0 u seriji)