Prva pobjeda Bayerna, sjajan nastup Nihada Đedovića
907

14 POENA

E. S.
0
Košarkaši Bayerna sinoć su na svom terenu upisali prvu pobjedu u Euroligi. Oni su savladali atinski Panathinaikos rezultatom 81:75. Naš reprezentativac Nihad Đedović je ubacio 14 poena, imao 6 skokova i 4 asistencije. Kada je bilo najpotrebnije, Đedović je pogodio dvije ključne trice koje su Bayernu učvrstile prvu ovosezonsku pobjedu u Euroligi. Dobili su prvu četvrtinu igre rezultatom 17:16. U drugoj su gosti bili bolji rezultatom 19:15 i na poluvremenu su imali prednost rezultatom 35:32. Ipak, Bayern je nešto bolje odigrao treću četvrtinu i dobijaju je sa 25:24 i na ulasku u posljednjih deset minuta su gubili rezultatom 59:57. Do kraja su odigrali puno bolje i na kraju zabilježili vrlo bitnu pobjedu. Nihad Đedović je tako porazio našeg selektora Duška Ivanovića koji se nalazi na klupi atinskog tima. Najefikasniji igrač u redovima Bayerna je bio Duško Savanović sa 20 poena, dok je na drugoj strani najbolji bio Esteban Batista sa 18 poena, dok je Aleksandar Janković dodao 17.