Netsi izjednačili protiv Bullsa, Warriorsi u polufinalu
907

NBA

O. Š.
0
Domaćom pobjedom 92:88 Golden State Warriorsi zaključili su seriju prvog kruga doigravanja NBA lige protiv Denvera i rezultatom 4:2 plasirali se u konferencijsko polufinale. U izjednačenoj utakmici Denver je ima prednost tijekom cijelog prvog poluvremena da bi u trećoj četvrtini Wariorrsi velikom serijom došli na 12 razlike. Ipak, u finišu utakmice gosti su došli na samo dva poena razlike, ali nisu imali snage za potpuni preokret. Stephen Curry s 22 koša i 8 asistencija predvodio je Warriorse, a veliku pomoć imao je u Andrewu Bogutu (14 poena i 21 skok) kojemu je to najbolja playoff utakmica u karijeri. Kod Denvera prvo ime bio je Andre Iguodala s 24 poena, 9 skokova i 6 asistencija. U polufinalu Zapadne konferencije Golden State ide na San Antonio. Chicago je bio u istoj situaciji kao i Golden State, ali Bulls nisu na svom parketu uspjeli svladati Brooklyn Netse i plasirati se u polufinale Istoka. Gosti predvođeni trojkom Deron Williams, Brook Lopez i Joe Johnson sa po 17 koševa, došli su do pobjede 95:92 i drugim trijumfom u nizu izjednačili su rezultat u seriji na 3:3. Odlučujuća sedma utakmica igra se u subotu u New Yorku. Marco Belinelli s 22 koša i 7 asistencija bio je prvo ime kod Chicaga, ali je promašio šut za tri u posljednjem napadu Chicaga kojim su Bullsi mogli doći do izjednačenja. [youtube width="600" height="300"]http://www.youtube.com/watch?v=Xq3A9ykC09w[/youtube] [youtube width="600" height="300"]http://www.youtube.com/watch?v=roKBh8Tcwi8[/youtube]