907

KRKA PALA U LAKTAŠIMA

E. S.
0
Košarkaši Igokee savladali su večeras u Laktašima slovenačku Krku, u utakmici 4. kola ABA lige, rezultatom 66:53 (18:13, 14:21, 19:7, 15:12). Bila je to prva pobjeda Igokee i prvi poraz Krke u šampionatu. Aleksandrovčani su sjajno otvorili meč, zahvaljujući inspirisanom Johnathonu Jonesu, koji je postigao 8 poena u prvoj četvrtini. Armstead i Wangmene su uspjeli da preokrenu rezultat do kraja prvog poluvremena, tako da se na odmor otišlo s vodstvom gostiju 34:32. Jones je trojkom na početku treće četvrtine najavio odličnu igru Igokee, pogotovo u odbrani. Igrači Krke su bili potpuno van igre, tako da su u posljednji dio susreta ušli sa nedostižnih 10 poena zaostatka. Jedino što je Krka uspjela je da dođe do 47:53, ali im je tada Branko Jorović novom trojkom poručio da više nemaju čemu da se nadaju.