Euroliga: Žalgiris blizu TOP 16, Nizhny ispustio +17
907

Prva od šest večerašnjih utakmica

S. T.
0
Košarkaši Žalgirisa savladali su Nizhny u Novgorodu u prvoj od šest utakmica 7. kola grupne faze Eurolige koje su zakazane za petak veče. Fantastičnim preokretom koji su režirali u drugom poluvremenu duela u Novgorodu, košarkaši Žalgirisa savladali su ekipu Nizhnyeg rezultatom 55:61 (13:11, 24:12, 7:20, 11:18) u okviru 7. kola grupe faze Eurolige. Duel dva tima predstavljao je direktan okršaj za mjesto u TOP 16 fazi pošto su prije večerašnje utakmice obje ekipe imale skor 3-3. Ekipa Nizhnyja imala je 14 poena prednosti nakon prvog poluvremena ali je Žalgiris u nastavku režirao totalni preokret. Litvanci su tokom treće dionice istopili prednost domaćina a onda su u poslednjoj četvrtini obezbjedili trijumf kojim su gotovo osigurali mesto u TOP 16 fazi Evrolige. Najbolji pojedinci večerašnje utakmice u Novgorodu bili su James Anderson (Žalgiris) sa 18 i Taylor Rochestie (Nizhny) sa 15 poena. Terence Kinsey postigao je 11 poena u porazu svog tima. Nakon večerašnjeg trijumfa Žalgiris ostaje na trećoj poziciji na tabeli sa skorom 4-3, dok Nizhny kao i Uniks ima skor 3-4. Poslednja utakmica u grupi "A" igra se večeras u Istanbulu gde Efes dočekuje Dinamo Sasari.