907

Celticsi se osvetili Miamiju

M. G.
0
Novih devet utakmica NBA lige gledali smo sinoć, a dvoboj Miamija i Bostona bio je jedan od onih nevjerojatnih zbog kojih volimo košarku, a gledali smo i dva produžetka u Clevelandu. Košarkaši Miami Heata ušli su u susret protiv Bostona kao veliki favoriti, ali taj naziv treba opravdati igrom na parketu, što oni sinoć nisu uspjeli. Miami je samo tokom prve četvrtine imao nešto veće vodstvo, dok je ostatak susreta bio veoma izjednačen i ušlo se u nevjerojatnu završnicu. Kelly Olynyk promašio je šut, LeBron James zabio dva slobodna bacanja i Miami je imao četiri poena prednosti tri i pol sekunde prije kraja te se činilo da je utakmica gotova. Nakon minute odmora Gerald Wallace dobiva loptu pod košem, brzo ubacuje dva poena i radi prekršaj na Dwyaneu Wadeu.

Kelly Olynyk, Jeff Green, Avery Bradley

Wade je promašio prvo slobodno bacanje, a kako je do kraja bilo samo 0,6 sekundi odlučio je promašiti i drugo, ali nije dobro poznavao pravila te je samo bacio loptu od tablu, a kako lopta nije dotaknula obruč, Bostonu je ostalo tih 0,6 sekundi za posljednji napad. Nakon minute odmora izvodili su loptu ispred klupe Miamija, Gerald Wallace je sjajno pronašao Jeffa Greena u kutu na drugoj strani parketa te je Green iz pada, preko ruke LeBrona Jamesa, pogodio tricu za nevjerojatnu pobjedu Bostona 111:110. Green je susret završio s 24 poena, Avery Bradley ubacio je 17, a Jordan Crawford 15 poena. Kod Miamija je LeBron James upisao 25 poena, 10 asisetncija i 8 skokova, Chris Bosh zabio je 20, a tragičar Wade 18 poena. Veoma napeto bilo je i u susretu Cleveland Cavaliersa i Philadelphia 76ersa, gdje su domaći Cavsi slavili rezultatom 127:125 nakon dva produžetka. Kyrie Irving imao je priliku odvesti svoju ekipu do pobjede u regularnom dijeli i prvom produžetku, ali oba puta je njegov ulazak pod koš bio neuspješan. Treća je ipak bila sreća, uspio je proći kraj “šume” protivnika i položiti loptu u koš 0,6 sekundi prije kraja, što je bilo dovoljno za pobjedu. Sixersi su uvijek mogli imati posljednji napad, no brzo su ih izvodili te su Cavaliersi imali vremena za odgovor. Na kraju regularnog dijela Thaddeus Young zabio je polaganje pet sekundi prije kraja, u prvom produžetku Evan Turner zabio je osam sekundi prije kraja, a u drugom produžetku tricu je za izjednačenje pogodio Michael Carter-Williams 11 sekundi prije kraja. Heroj susreta Kyrie Irving ubacio je 39 poena uz 12 asistencija, Dion Waiters pridodao je 24 poena i 8 skokova, a Jarrett Jack 20 poena. Evan Turner vodio je Sixerse s 31 poenom i 10 skokova, 29 poena ubacio je Thaddeus Young, a Michael Carter-Williams ubacio je 21 poen uz 13 asistencija i 7 skokova. Indiana Pacersi nastavljaju sa sjajnim igrama i velikim pobjedama. Sinoć su u gostima svladali Brooklyn Netse 96:91 i produžili svoj savršeni ulazak u sezonu na omjer 7-0. Početkom drugog poluvremena Indiana se uspjela odlijepiti na devet poena prednosti i to je uspjela sačuvati sve do kraja susreta. Imali su Netsi priliku za izjednačenje, ali u posljednjoj su minuti, pri minusu od tri poena, svoje šuteve promašili Kevin Garnett i Jason Terry. Ponovno je Paul George bio prvo ime Pacersa s 24 poena i 6 skokova, David West pridodao je 18 poena i 8 skokova, a Roy Hibbert i Lance Stephenson ubacili su po 15 poena. Kod Netsa su Deron Williams i Joe Johnson ubacili po 17 poena, 16 je postigao Brook Lopez, a 15 Paul Pierce. Los Angeles Clippersi još su jednom pokazali da su trenutno bolja momčad od Houston Rocketsa. Svladali su ih prije pet dana na svome parketu, a sinoć su slavili i u Houstonu, rezultatom 107:94. Vodili su Rocketsi tijekom prvog poluvremena, no druga polovica susreta pripala je Clippersima koji su zaigrali puno bolju obranu i primili samo 39 poena u cijelom drugom poluvremenu. J.J. Redick i Blake Griffin ubacili su po 22 poena kod pobjedničke ekipe, uz dirigentsku palicu Chrisa Paula i njegovih 14 poena i 13 asistencija. Chandler Parsons bio je najbolji kod Rocketsa s 23 poena i 8 skokova, 21 poen i 8 skokova učinak je Dwighta Howarda, dok je James Harden, koji ima problema s ozljedom stopala, ubacio za njega skromnih 12 poena. Zanimljiv susret očekivao se između Grizzliesa i Warriorsa, ali košarkaši Memphisa potpuno su dominirali utakmicom i upisali uvjerljivu pobjedu 108:90. Do pobjede ih je vodio Zach Randolph s 23 poena i 11 skokova, Mike Conley je ubacio 20, a Marc Gasol 18 poena. Warriorse je nakon jedne utakmice stanke vodio Steph Curry s 22 poena, Andre Iguodala zabio je 19, a David Lee 13 poena. Dallas je u gostima svladao Milwaukee 91:83 unatoč 28 poena O.J. Maya za Buckse, Blazersi su kao i dan prije svladali Kingse sa 96:85, ponovno uz veliku partiju DeMarcusa Cousinsa koji je ubacio 33 poena i uhvatio 12 skokova za poražene. Atlanta je sa 104:94, predvođena s 19 poena i 13 asistencija Jeffa Teaguea, svladala Orlando, dok je Toronto ostavio Utah Jazzere bez prve pobjede u sezoni slavljem 115:91. NBA rezultati, 9.11.2013: Toronto Raptors – Utah Jazz 115:91 Atlanta Hawks – Orlando Magic 104:94 Brooklyn Nets – Indiana Pacers 91:96 Cleveland Cavaliers – Philadelphia 76ers 127:125 Miami Heat – Boston Celtics 110:111 Houston Rockets – Los Angeles Clippers 94:107 Memphis Grizzlies – Golden State Warriors 108:90 Milwaukee Bucks – Dallas Mavericks 83:91 Sacramento Kings – Portland Trail Blazers 85:96