Mirza Teletović igrač utakmice protiv Atlante!
907

Trojkom odlučio pobjednika

M. H.
0
Mirza Teletović je igrač utakmice! Možda je to nekom na početku sezone izgledalo nestvarno, ali na sreću mnogih Bosanaca i Hercegovaca to se sinoć i obistinilo. Brooklyn Netsi su ostvarili treću pobjedu u nizu, ovog puta bolji su na domaćem parketu bili od Atlante sa 91:86, a naš kapiten ostvario je 16 poena i tri skoka. To nije najefikasnija utakmica u NBA karijeri našeg Teletovića, ali zato jeste prva u kojoj je ponio ovu laskavu titulu. Bila je to sjajna noć za kapitena Bosne i Hercegovine, iako je meč počeo s klupe za rezervne igrače. U samom finišu, kada se odlučivao pobjednik, na samo plus dva za domaće (86:84), na scenu stupa Mirza, te trojkom iz kornera gostima pokazuje da u predgrađu New Yorka nemaju šta tražiti (89:84). Naš najbolji košarkaš na terenu je proveo 24 i pol minute i za to vrijeme postigao 16 poena, od čega četiri trojke. Za trojke je šutirao 4/9, dok mu je ukupan šut iz igre bio 6/12. Sakupio je i tri skoka, a od njega je efikasniji bio samo saigrač Johnson, koji je bio starter i odigrao 36 minuta, uz šut iz igre 10/22. Na kraju utakmice, titula najboljeg pripala je 28-godišnjem bh. košarkašu. "Moj posao je da šutiram, a to sam samo i radio", poručio je skromno, onako kakav je uvijek i bio...Svaka čast Mirza, učinio si nas ponosnim.