907

Premijer liga BiH

E. H.
0
U derbi susretu ovog kola BHT Telecom Premijer fudbalske lige Bosne i Hercegovine sastali su se Sloboda i Željezničar na Tušnju, a pobjedu su rezultatom 2:1 slavili plavi sa Grbavice. [anter] Rezultati Drina Zvornik 0 - 0 Vitez Mladost 0 - 2 Široki Brijeg Zvijezda 1 - 1 Radnik Sloboda 0 - 2 Željezničar Travnik 1 - 0 Čelik Velež - Slavija 2:0 [/anter] Prvo poluvrijeme po izuzetno teškom terenu pripalo je Tuzlacima. Željezničar gotovo pa da i nije prijetio golu Slobode, dok su domaći vršili pritisak na Antolovića, ali do gola nisu uspjeli doći. Već u trećoj minuti drugog poluvremena, Argentinac Juan Manuel Varea potvrdio je kako će biti veliko pojačanje za Željezničar, postigavši vodeći gol za izabranike Admira Adžema. Nakon primljenog gola, igra Slobode se raspala, a plavi su to iskoristili, pa je Nedo Turković u 62. minuti pogodio za 2:0. Pred sami kraj susreta, nakon nereda koje su na Tušnju pravili navijači Željezničara, Mujkić je uspio pogoditi, te postaviti konačan rezultat od 1:2.