907

'Plavi' ostali u utrci za prvaka

E.I - FOTO: Klix.ba
0
U okviru 27. kola BHT Premijer lige Željezničar je večeras na domaćem terenu slavio protiv Mladosti rezultatom 2:1. Strijelci su bili Bajić (23.), Ristić (44.) i Svraka (87.). Zbog pojačane kiše uvjeti na terenu su bili izrazito teški, ali to nije spriječilo fudbalere Željezničara i Mladosti da pokažu dobru igru i postižu golove. Na početku prvog poluvremena Plavi su dominirali terenom, što je urodilo plodom u 23. minuti kada je Bajić zatresao mrežu gostiju za 1:0. U 30. minuti utakmica je nakratko bila prekinuta jer je pas utrčao na teren. Nakon pauze gostujući tim se dao u akciju i počeo napade na gol Plavih. U dva navrata Komarčević šutira, ali lopta odlazi preko gola. No njegov kolega Ristić uspijeva dovesti akciju do kraja i izjednačiti rezultat na 1:1 u 44. minuti. Utakmicu je obilježilo i manji nered na južnoj tribini, a intervenisali i pripadnici specijalne policijske jedinice. U drugom poluvremenu Željini igrači su ponovo pojačali pritisak na goste. U 53. minuti Plavi su imali dobru akciju ali Jamakov pokušaj osujetila je odbrana Mladosti. Uzvratili su to gosti preko Bajića i Sadikovića ali rezultat je ostao nepromijenjen, navodi 'Klix.ba'. U 81. minuti Svraka je pokušao makazicama postići pogodak, ali lopta odlazi pored gola. No, uspio je u 87. minuti. Zatresao je protivničku mrežu i doveo Željezničar do prijeko potrebne pobjede. Plavi su slavili rezulatom 2:1 i ostali u utrci za prvaka.