907

Premijer liga BiH

T. H.
0
Danas su odigrana prva tri susreta 24. kola BH Telecom Premijer fudbalske lige Bosne i Hercegovine. Najubjedljiviju pobjedu ostvario je aktuelni prvak Bosne i Hercegovine, ekipa sarajevskog Željezničara, koja je sa 3:0 slavila u gostima kod trebinjskog Leotara. Sarajevske plave u prednost je doveo Bogdanović u 15. minuti utakmice, nakon što je odlično reagovao na ubačaj sa desne strane. Već u 23. minuti bilo je 2:0 za izabranike trenera Dine Đurbuzovića. Mladi Sadiković je zatresao mrežu domaće ekipe, nakon kornera. Potpunu dominaciju na terenu u ovom susretu Željo je krunisao i trećim golom, kojeg je u drugoj minuti nastavka postigao kapiten sarajevske ekipe Muamer Svraka. Željezničar se tako vratio na pobjednički kolosijek, nakon katastrofe u prošlom kolu kada su sa 0:3 poraženi od Širokog Brijega na Grbavici, dok je Leotar već odavno siguran putnik prema Prvoj ligi Republike Srpske. Čelik je na Bilinom polju dočekao Vitez i podbacio, odigravši bez golova 0:0. Asim Zec donio je Olimpicu bod protiv Travnika, koji je vodio sve do pred kraj utakmice golom Feđe Dudića.