907

KONAČNO DALI GOL BESIKATASU

S. T.
0
Turski fudbalski klub Balikesira remizirao je sa Bešiktašem u 22. kolu Super Toto lige, što su bili prvi golovi protiv istanbulskih „crno-bijelih“ u posljednje četiri decenije, prenosi portal Turkiyegazetesi. Bešiktaš je zbog izgradnje stadiona u Istanbulu, ekipu Balikesira u meču 22. kola Super Toto lige, dočekao na stadionu Osmanli u Ankari, a novajlija i posljednjeplasirani tim lige uspio je da izbori remi i osvojiti važan bod. Bešiktaš je poveo u 35. minutu meča golom Dembe Ba iz penala, a na 1:1 je izjednačio povratnik u tursku ligu, povremeni fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine, Ermin Zec u 50. minutu. Svega tri minute kasnije ponovo Bešiktaš prelazi u vodstvo, golom Danijela Opare, a bod Balikesiru donosi Ronald Vargas, iz penala u 83. minutu utakmice. Ekipa Balikesira je posljednji put u elitnom društvu turskog fudbala igrala daleke 1975. godine, a nakon 40 godina Zec je postigao prvi gol svog tima protiv rivala iz Istanbula i prekinuo četiri decenije dug „post“. Bešiktaš se nakon odigrana 22 kola nalazi na drugom mjestu na tabeli sa 48 bodova, tri manje od lidera Galatasaraja, dok je Balikesir i dalje na dnu tabele sa 14 bodova, tri boda manje od pretposljednjeg Karabukspora.