907

IZLAZ IZ KRIZE

K. H.
0
Ekipa Stuttgarta izgleda kao preporođena. Nakon što je klupu ovog velikana Njemačkog fudbala napustio Armin Veh ekipa igra novi, bolji i ljepši fudbal. U večerašnjoj utakmici protiv Freiburga u gostima, Stuttgart je savladao domaćina rezultatom 4:1. Nakon početnog ispitivanja snaga šok za domaće navijače. Harnik pogađa u 31. minuti i donosi prednost svojoj ekipi. Pred sami kraj prvog poluvremena Freibrug dolazi do poravnanja, a strijelac za domaću ekipu bio je Darida. Do kraja poluvremena rezultat se nije promjenio, a na odmor se otišlo nerješenim rezultatom. Na samom početku drugog poluvremena, tačnije u 53. minuti Gruezo donosi novu prednost Stuttgartu koji je u tom trenutku preuzeo kontrolu nad utakmicom, te golovima Wernera i Harnika u 68. odnosno 76. minuti obezbjeđuje pobjedu i kući nosi veoma važna tri boda. Vrijedi istaći da su domaćini od 70 minute igrali sa igračem manje, a da je Stuttgart do kraja propustio još šansi da sa većim broj razlike pobjedi domaćina. Naš reprezentativac, Mensur Mujdža odgledao je sa klupe svih 90 minuta. http://www.dailymotion.com/video/x2bb1qg_freiburg-1-4-vfb-stuttgart-bundesliga-28-11-2014_sport