907

NA UTAKMICI SA FEYENOORDOM

S. T.
0
Evropska fudbalska unija pokrenula je postupak protiv Adema Ljajića zbog njegovog ponašanja na utakmici sa Feyenoordom u šesnaestini finala Lige Europe. Srpski fudbaler je proslavljajući drugi gol za ‘Vučicu’ u samom finišu drugog poluvremena otrčao ka navijačima domaćeg tima koji su ga zasuli petardama. Utakmicu, koja završena pobjedom Rome sa 2:1, pa su Rimljani prošli ukupnim trijumfom 3:1, protekla je u sijenci incidenata, zbog kojih je vladajuće tijelo evropskog fudbala podiglo još nekoliko optužnica, piše B92. Feyenoord se tereti zalošu organizaciju utakmice, zbog ubacivanja pirotehničkih sredstava na teren, a Roma zbog kašnjenja na početak utakmice. Navijači holandskog tima su optuženi za rasističko ponašanje, pošto je na tribinama viđen veći broj gumenih banana, od kojih je jedna pogodila fudbalera Rome Gervinha. 030215-soccer-Hicham-Zakrani-pi-mp.vadapt.620.high.0 Tu nije bio kraj, pošto je uslijedilo gađanje Ljajića i igrača koji su slavili sa njim petardama, da bi posle isključenja Michela te Verdea navijači na teren ubacili veći broj petardi i raznih predmeta. Zbog problema sa navijačima, utakmica je bila prekinuta na 15 minuta, a policija je prije i poslije utakmice uhapsila 42 osobe u Roterdamu.