Učinak Zmajeva: Dvije asistencije, slaba forma, grijanje klupe...
907

Samo pojedini briljiraju

M. Hadžijusufović
0
Fudbalski reprezentativci BiH iza sebe imaju još jedan poprilično neuspješan vikend. Neki su zbog povreda pauzirali, drugi su u jako lošoj formi, te zbog toga griju klupu, a samo pojedini briljiraju u svojim klubovima. Asmir Begović od početka sezone ne uspijeva ući u željenu formu, Mensur Mujdža i dalje je prikovan za klupu, kao i Sanjin Prcić, dok je napokon od prve minute zaigrao Izet Hajrović. Međutim, nije pokazao skoro ništa... Miralem Pjanić i Edin Višća ubilježili su asistencije u pobjedama svojih timova... Pogledajte učinak Zmajeva proteklog vikenda: Asmir Begović (Stoke City) - Stoke je u 12. kolu Premier lige poražen od fenjeraša Burnelyja s 1:2 kod kuće, a Begović je krivac za jedan pogodak. Cijenjeni portal Whoscored.com dao mu je slabašnih 5,4. To je ujedno najlošija ocjena na meču. Jasmin Fejzić (Aalen) - Presjedio na klupi težak gostujući poraz od Bochuma (0:4). Aalen ovim porazom ostao zakovan za dno Cvajte. Ratko Dujković (Zrinjski) - Imao nekoliko zapaženih intervencija u derbiju kola, gdje su Plemići remizirali sa Širokim (0:0). Emir Spahić (Bayer Leverkusen) - Bivši kapiten Zmajeva veoma dobro odigrao u gostujućem trijumfu Apotekara od 3:1 protiv Hannovera. Ognjen Vranješ (Pribram) - Još uvijek bez debija za novi klub. Ermin Bičakčić (Hoffenheim) - Hoffenheim poražen na Alianz Areni s 0:4 u okviru 12. kola Bundeslige, a bh. stoper dobio od cijenjenog portala slabašnih 5,9. To je ujedno najlošija ocjena za nekog startera u ovom meču. Mensur Mujdža (Freiburg) - Presjedio na klupi gostujući remi Freiburga kod Mainza (2:2). Toni Šunjić (Kuban) - Odigrao dosta dobro svih 90 minuta u gostujućem porazu od Zenita (0:1). Avdija Vršajević (Hajduk) - Meč Dinama i Hajduka odgođen je, te Avdija je ovaj vikend odmarao. Miralem Pjanić (Roma) - Odigrao veoma dobrih 90 minuta u gostujućem trijumfu nad Atalantom od 2:1. Zabilježio i asistenciju kod izjednačujućeg pogotka. http://www.dailymotion.com/video/x2atwjj_atalanta-bergamo-vs-as-roma-1-2-all-goals-highlights-serie-a-2014-hd_sport Izet Hajrović (Werder Bremen) - Igrao dosta solidno do 57. minute u gostujućem porazu od HSV-a 0:2. Nakon što nekoliko mečeva je bilježio mizernu minutažu čini se da će Izet dobivati više šanse u Bremenu. Haris Medunjanin (Deportivo) - Solidno odigrao 90 minuta u domaćem remiju protiv Real Sociedada (0:0) u 12. kolu Primere. Medunjanin zaradio i žuti karton. Senad Lulić (Lazio) - Lazio poniŽen na Olimpicu protiv Juventusa (0:3), a bh. reprezentativac se utopio u sivilo domaćih. Anel Hadžić (Sturm) - Nije bio u kadru Sturma, koji je kod kuće poražen od lidera austrijskog šampionata, Salzburga, 1:2. Sanjin Prcić (Rennes) - Pesjedio na klupi gostujući trijumf svog tima kod Guingampa (1:0). Muhamed Bešić (Everton) - Odigrao posljednjih 10-ak minuta u domaćem trijumfu nad West Hamom (2:1). Tino Sušić (Hajduk) - Kao i Vršajević odmarao ovaj vikend. Gojko Cimirot (Sarajevo) - Nije nastupio za bordo tim u Tuzli zbog povrede. Goran Zakarić (Široki Brijeg) - Odigrao čitav meč u derbiju 15. kola Premijer lige BiH protiv Zrinjskog u Mostaru (0:0). Zoran Kvržić (Rijeka) - Ušao u 55. minuti u igru u gostujućoj pobjedi od 1:0 u Zadru. Edin Džeko (Manchester City) - Nije igrao zbog povrede za City, koji je kod kuće savladao Swansea sa 2:1. Edin Višća (Istanbul Basaksehir) - Fudbaleri Istanbul Basaksehira došli su tek do trećeg trijumfa u sezoni u okviru Superlige. U gostima su nadigrali Rizespor sa 2:0, a asistenciju kod prvog pogotka upisao je bh. reprezentativac. Edin Vića je odigrao svih 90 minuta, te bio jedan od boljih u pobjedničkom sastavu.