907

DERBI KOLA

K. P.
0
U najzanimljivijoj utakmici dana u Primeri snage su odmjerili domaća Valenia i Sevilla. Ekipe koje pretendiraju na sami vrh tabele odigrali su jednu sjajnu utakmicu, a na utakmici su viđena čak 3 penala. Prvi penal dosuđen je u 18. minuti,a siguran realizator bio je Parejo, da bi poslije 14. minuta opet posigao pogodak i udvostručio prednost svoje ekipa. Ovim golom Parejo je veznank sa najviše postignutih golova ove sezone u Primeri, a postigao ih je čak 7. http://www.dailymotion.com/video/x2fkf67_parejo-penalty-goal-1-0-valencia-vs-sevilla-25-01-15-hd_sport http://www.dailymotion.com/video/x2fkfz6_daniel-parejo-2-0-valencia-sevilla-25-01-2015-hd_sport Do poluvremena viđena je prava drama. Prvo je Bacca u 36. minuti realizovao jedanesterac, da bi poslije samo pet minuta Sevilla dobila još jednu priliku da sa jedanaest metara postigne pogodak. Ovoga puta Bacca nije pogodio i na odmor se otišlo sa rezultatom 2:1 za Valenciu. http://www.dailymotion.com/video/x2fkg8y_carlos-bacca-2-1-penalty-kick-valencia-sevilla-25-01-2015-hd_sport http://www.dailymotion.com/video/x2fkgm7_carlos-bacca-missed-penalty-kick-valencia-sevilla-25-01-2015-hd_sport Već na početku drugog poluvremena, tačnije u 56. minuti Fuego pogađa za 3:1 i tim golom ekipa Seville faktički je potonula i nije imala snage da se ponovo vrati u igru. Tim rezultatom je i završena derbi utakmica španskog prvenstva.   "Šišmiši" su ovom pobjedom preskočili Sevillu na tabeli i imaju 41. bod, dok Andalužani imaju 39. ali i utakmicu manje.